Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .
Mamici si Scutecei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Care este rutina alimentatiei in primul an?

4 participanți

In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de dariacosminaa Dum Feb 14, 2010 10:49 pm

Un copil normal, hranit doar la san are urmatorul program:
- la trei luni: cinci mese in timpul zilei + mesele noapte (depinde de ritmul lui)
- la 5-6 luni: patru sau cinci mese pe zi + primele alimente solide
- la 7 luni: doua alaptari pe zi + primele mese din legume si fructe
- la 9 luni: alaptare la san doar seara, inainte de culcare.
dariacosminaa
dariacosminaa
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 560
Puncte : 1727
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 41
Localizare : arad

Sus In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Re: Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de allesia Lun Feb 15, 2010 8:59 am

noi nu suntem in grafic ,andrei are 11 luni aproape si il alaptez de vreo 4-5 ori pe zi si noaptea de cate ori cere Care este rutina alimentatiei in primul an? 617711
allesia
allesia
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 216
Puncte : 1407
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 42
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Re: Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de mery.mary Lun Feb 15, 2010 1:03 pm

niki noi nu ne incadram in grafic papa ziua de cate ori vrea la cerere siar seara tot asa ziua d evreo 4-5 ori serara toata searaa Care este rutina alimentatiei in primul an? 908493
mery.mary
mery.mary
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 469
Puncte : 2523
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 38
Localizare : sag-timis

Sus In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Re: Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de dariacosminaa Lun Feb 15, 2010 10:14 pm

nici noi fetelor dar am vrut sa vad cum minca si alti bebei ca daria cere f des papa si noaptea bea mult laptic
dariacosminaa
dariacosminaa
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 560
Puncte : 1727
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 41
Localizare : arad

Sus In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Re: Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de Flory_83 Mier Feb 17, 2010 10:51 am

pai acum, mai nou se da laptic la bebei la cerere, deci nu mai sunt valabile graficele cu programele de masa la sugari

noi papam titi de cate ori vrem, careodata de 2-3/zi si obligatoriu de ori noaptea, sau de 5-6 ori pe zi.....depinde de starea lui
Flory_83
Flory_83
Mamica super
Mamica super

Mesaje : 201
Puncte : 684
Data de inscriere : 15/01/2010
Varsta : 41
Localizare : Romania

http://life-care.forumgratis.ro/index.htm

Sus In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Re: Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de dariacosminaa Mier Feb 17, 2010 12:16 pm

mami tot imi zice ca daria bea mult lapte noaptea bea si cite 4 sticle de 250 ml dar eu tot incerc sai explic ca ziua nu vrea sa beie doar cind o pun sa doarma la ameaza si atunci bea doar o sticla eu zic ca nu e prea mult
dariacosminaa
dariacosminaa
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 560
Puncte : 1727
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 41
Localizare : arad

Sus In jos

Care este rutina alimentatiei in primul an? Empty Re: Care este rutina alimentatiei in primul an?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum