Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .
Mamici si Scutecei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

povestea unui copil gata sa se nasca...

+3
dariacosminaa
mery.mary
allesia
7 participanți

In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de allesia Dum Feb 28, 2010 10:23 pm

Copilul il intreaba pe Dumnezeu:"Ei imi spun ca tu ai sa ma trimiti pe pamant maine... dar cum am sa traiesc acolo fiind atat de mic si neajutorat?"
Dumnezeu raspunde:" Dintre ingeri am sa aleg unul pentru tine si ingerul tau te va astepta pe tine si va avea grija de tine"

Copilul catre Dumnezeu:" Dar spune-mi ...aici in rai nu am de facut nimic altceva decat sa zambesc , sa cant si sa fiu fericit in fiecare zi!!!"
Dumnezeu spune:"Ingerul tau va canta pentru tine si deasemenea va zambi pentru tine in fiecare zi. Tu vei simti dragostea ingerului tau si vei fi foarte fericit."

Din nou copilul intreaba:" Si cum voi putea eu intelege lumea care imi va vorbi daca eu nu le stiu limba?"
Dumnezeu spune:"Ingerul tau iti v-a spune cele mai frumoase cuvinte asa cum nu o sa mai auzi de la altcineva si cu foarte multa grija si rabdare ingerul tau te va invata cum sa vorbesti ."

" Si ce o sa fac cand voi vrea sa vorbesc cu tine?"
Dumnezeu spune:"Ingerul tau iti v-a impreuna mainile si te v-a invata cum sa te rogi"

"Am auzit ca pe pamant sunt oameni rai. Cine ma v-a proteja de ei?"
Dumnezeu spune:"Ingerul tau te va invata cum sa te feresti de ei si te v-a apara chiar daca asta inseamna sa-si de-a si viata pentru tine."

" Dar voi fi intotdeauna trist pentru ca nu am sa te mai pot vedea."
Dumnezeu spune:" Ingerul tau iti v-a vorbi intotdeauna despre mine si iti v-a arata cum sa ajungi din nou la mine, dar sa stii ca eu am sa fiu intotdeauna alaturi de tine."

In acel moment se facu liniste in ceruri si o voce de pe pamant se auzi si copilul in ultima clipa inainte de a parasi raiul il intreba: "Dumnezeu cred ca voi pleca acum ... te rog spune-mi numele ingerului meu."
" Numele ei nu este important. Tu ai sa o numesti simplu "MAMA!"
allesia
allesia
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 216
Puncte : 1407
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 42
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de mery.mary Lun Mar 01, 2010 11:21 am

CEE FRUMOASA POVESTEE povestea unui copil gata sa se nasca... 312985
mery.mary
mery.mary
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 469
Puncte : 2523
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 38
Localizare : sag-timis

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de dariacosminaa Lun Mar 01, 2010 8:28 pm

asa este e foarte frumos alesia povestea unui copil gata sa se nasca... 312985
dariacosminaa
dariacosminaa
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 560
Puncte : 1727
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 41
Localizare : arad

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de Flory_83 Lun Mar 01, 2010 9:12 pm

asa e, mama este intotdeauna ingerul pazitor al copiilor
Flory_83
Flory_83
Mamica super
Mamica super

Mesaje : 201
Puncte : 684
Data de inscriere : 15/01/2010
Varsta : 41
Localizare : Romania

http://life-care.forumgratis.ro/index.htm

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de raluca08 Mier Mar 03, 2010 9:47 am

frumos alesia emotinat
raluca08
raluca08
Mamica
Mamica

Mesaje : 99
Puncte : 663
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 34

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de lavy_david Mier Mar 03, 2010 9:47 pm

da intra-adevar f emotionanta povestea...
lavy_david
lavy_david
Mamica
Mamica

Mesaje : 145
Puncte : 472
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 37
Localizare : barcelona,spania

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de bebela2008 Joi Mar 04, 2010 3:36 pm

Interesanta poveste....
bebela2008
bebela2008
Mamica
Mamica

Mesaje : 34
Puncte : 111
Data de inscriere : 25/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Craiova

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de bebela2008 Joi Mar 04, 2010 3:40 pm

Apropo de religie...nu stiu despre voi, insa...eu , in familie..sau cel putin pe mine, bunica mea m-a invatat sa ma rog, defapt strabunica. In fiecare seara ma rugam, stiam rugaciunea...era frumos...bine...si acum ma rog...dar...recunosc, ca nu in fiecare seara..desi...nu cred ca mi-ar lua mult timp! Insa, ceea ce vroiam sa va spun , este ca...o prietena de-a mea, s-a convertit la islam, ea fiind casatorita cu un musulman...dar, am intrebat-o...cum ai reusit sa te convertesti?..caci eu nu mi-as schimba religia ptr. nimic in lume! Ea mi-a spus ..ca oricum, nu stia mare lucru despre religia noastra...! Voi? Ati primit o educatie religioasa in familie?
bebela2008
bebela2008
Mamica
Mamica

Mesaje : 34
Puncte : 111
Data de inscriere : 25/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Craiova

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de bebela2008 Joi Mar 04, 2010 3:42 pm

Adica..eu m-am nascut ortodoxa, botezata fiind, n-am avut sansa de a-m alege religia, insa...oricum..nu cred ca mi-as fi schimbat-o...desi..sa stiti ca-m,i place mult si cea catolica..doar ca nu sunt de acord cu unele chestiuni..cum ar fi primatul papei...
bebela2008
bebela2008
Mamica
Mamica

Mesaje : 34
Puncte : 111
Data de inscriere : 25/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Craiova

Sus In jos

povestea unui copil gata sa se nasca... Empty Re: povestea unui copil gata sa se nasca...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum