Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .
Mamici si Scutecei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

au asistat sotii vostri la nastere?

+3
dolcemaria
Madalina02
allesia
7 participanți

In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de allesia Dum Mar 14, 2010 10:47 am

mamici ! au asistat sotii vostrii la nastere?mie mi-ar fi placut sa fie sotul meu alaturi de mine macar pe perioada travaliului dar din pacate la spitalul unde am nascut eu taticii sunt tinuti afara...ne despartea doar o usa si eu vb cu sotul la telefon...
allesia
allesia
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 216
Puncte : 1407
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 42
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de Madalina02 Dum Mar 14, 2010 11:39 am

sotul meu a asistat si a fost minunat
Madalina02
Madalina02
Mamica
Mamica

Mesaje : 186
Puncte : 887
Data de inscriere : 12/01/2010
Localizare : IASI

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de dolcemaria Dum Mar 14, 2010 12:08 pm

Sotul meu a asistat pe perioada travaliului...mi-a fost de mare ajutor!!!
dolcemaria
dolcemaria
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 218
Puncte : 1309
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 41
Localizare : Sibiu

http://maria-pascu.blogspot.com/

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de mery.mary Dum Mar 14, 2010 12:26 pm

sotul meu nu a vrtu sa ssiste la chemat doctorita si nu a vrutt
mery.mary
mery.mary
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 469
Puncte : 2523
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 38
Localizare : sag-timis

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de raluca08 Dum Mar 14, 2010 2:53 pm

al meu a venit dupa ce am nascut ca raluca nu a mai avut rabdare
raluca08
raluca08
Mamica
Mamica

Mesaje : 99
Puncte : 663
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 34

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de abi_floricel Dum Mar 14, 2010 3:47 pm

În spitalul în care am născut nu li se dă teoretic voie taţilor să asiste, dar dacă naşti noaptea sau la o oră care nu e de vârf şi ai un dr cumsecade îl lasă pe tată să intre... Eu însă am născut la 12 fix ziua, adevărată oră de vârf şi tati a stat la uşă, a văzut fetiţa când o duceau la salonul de nou-născuţi, a fotografiat-o... însă dra doctor mi-a făcut apoi bucuria de a-i strecura pe tati şi cumnata pentru 20 min în salonul de lehuzie imediată să mă vadă... au fost nişte momente minunate ( soţul meu plânge rar, avea ochii înlăcrimaţi, mă tot felicita că am născut şi a fost bine , că sunt puternică şi că fetiţa e frumoasă şi avea ochii deschişi când a văzut-o,parcă se uita la el... îmi arăta fotografia)... M-a ajutat mult prezenţa lor...mai ales că cele 2 ore cât a trebuit să mă masez pe burtică ar fi fost destul de grele... aş fi dormit , nu mai aveam putere să mă masez... Mi-aş fi dorit mult să fie cu mine şi când s-a născut, a fost însă bine şi aşa...
abi_floricel
abi_floricel
Mamica
Mamica

Mesaje : 62
Puncte : 349
Data de inscriere : 19/01/2010
Varsta : 42
Localizare : Teleorman

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de dolcemaria Dum Mar 14, 2010 3:55 pm

Ce frumos Flori :hefa:
dolcemaria
dolcemaria
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 218
Puncte : 1309
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 41
Localizare : Sibiu

http://maria-pascu.blogspot.com/

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de lavy_david Dum Mar 14, 2010 5:06 pm

da,sotul meu a asistat la nasterea copilului nostru...
de cand a inceput travaliul a venit cu mine la spital si a stat tot timpul cat am stat in spital(2 zile)a dormit langa mine, pe un fotoliu,nu a vrut sa se dezlipeasca de noi nici o sec,deabia l-am convins sa se duca acasa sa faca un dus si sa ne aduca ce mai aveam nevoie ca sa plecam acasa
din punctul asta de vedere nu am nimik sa.i reprosez... au asistat sotii vostri la nastere? 460912
lavy_david
lavy_david
Mamica
Mamica

Mesaje : 145
Puncte : 472
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 37
Localizare : barcelona,spania

Sus In jos

au asistat sotii vostri la nastere? Empty Re: au asistat sotii vostri la nastere?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum