Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Mamici si Scutecei
Bine ati venit pe forumul Mamici si Scutecei . Pentru a putea vedea toate topicurile si sa cititi in ele sa va docmentati va rugam sa va inregistrati . Multumesc .
Mamici si Scutecei
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

+4
allesia
elizanicole98
Madalina02
mery.mary
8 participanți

In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de mery.mary Vin Ian 15, 2010 3:02 pm

eu i-am nascut pe amandoi normal dar ffff greu cu matei am stat 12 ore in contractii din 5 in 5 minn iar la mara nu am avut contractii decatt vreo4 ore dar nasterea a fost unn chin nu a apucat sa ma taie si m-am rut in jos si in juss aiurea de tottt Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? 159958 dar acuu multumim lui d-ze suntem binee
mery.mary
mery.mary
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 469
Puncte : 2523
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 38
Localizare : sag-timis

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de Madalina02 Vin Ian 15, 2010 4:01 pm

eu am nascut prin cezariana,dar inainte de operatie a fost foarte stresant,trebuia sa nasc pe 28 iun si ma amanat pe 1 de pe 1 ma pus pe 2 si ce am vazut in spital dupa o noapte de sta acolo inaite sa nasc am zis ca daca mai fac 10 copii tot cezariana fac
Madalina02
Madalina02
Mamica
Mamica

Mesaje : 186
Puncte : 887
Data de inscriere : 12/01/2010
Localizare : IASI

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de elizanicole98 Sam Ian 16, 2010 12:18 am

eu pe eliza am nascut-o pe cale naturala,cu un travaliu intens de 22 de ore,iar la edy am ales,fara sa stau pe ganduri,cezariana,si nu-mi pare rau.
elizanicole98
elizanicole98
Mamica
Mamica

Mesaje : 57
Puncte : 90
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Romania

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de allesia Dum Ian 17, 2010 12:51 pm

eu am nascut natural ,daca v-a mai fi si a doua sarcina ma gandesc serios la cezariana Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? 488780
allesia
allesia
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 216
Puncte : 1407
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 42
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de Flory_83 Lun Ian 18, 2010 11:18 pm

cezariana din motive medicale, daca era sa aleg nu alegeam cezariana
Flory_83
Flory_83
Mamica super
Mamica super

Mesaje : 201
Puncte : 684
Data de inscriere : 15/01/2010
Varsta : 41
Localizare : Romania

http://life-care.forumgratis.ro/index.htm

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de dariacosminaa Sam Feb 27, 2010 10:03 pm

prima nastere normal iar a doua cu cezariana asa am ales
dariacosminaa
dariacosminaa
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 560
Puncte : 1727
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 41
Localizare : arad

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de bebela2008 Joi Mar 04, 2010 3:50 pm

Eu am nascut fetele pe cale naturala, la Alessia am stat in travaliu de luni sera..pana miercuri seara cand am nascut...nu pot spune ca travaliul a fost un chin..dar nici o placere...:)..dar, oricum , primele mele cuvinte dupa ce-am nascut au fost: Gata? Asta afost tot?..Bine ca n-am facut cezariana..! Astea au fost primele mele fraze...si m-am inchinat..nu-mi venea sa cred ce usor a fost..defapt ..chinu este doar...acel travaliu..mamaaaaaaaa..cand mi-a bagat oxitocina...ce-mi venea sa musc din pat..:)
bebela2008
bebela2008
Mamica
Mamica

Mesaje : 34
Puncte : 111
Data de inscriere : 25/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de bebela2008 Joi Mar 04, 2010 3:53 pm

Iar pe Serena, am nascut-o usor..adica , cu epidurala, n-am simtit nimic...n-am avut acelasi sentiment ca la Alessia...adica,pur si simplu sa simti ca nasti...dar, oricum..mi-a facut epidurala , si eu eram deja dilatata 6 cm...fara absolut nicio durere....

Eu nu m-am rupt caci mi-a facut epiziotomie...si a fost ok...
bebela2008
bebela2008
Mamica
Mamica

Mesaje : 34
Puncte : 111
Data de inscriere : 25/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de mery.mary Joi Mar 04, 2010 10:15 pm

ee bine cu epiduralaa ca nu simti nimikk
mery.mary
mery.mary
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 469
Puncte : 2523
Data de inscriere : 11/01/2010
Varsta : 38
Localizare : sag-timis

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de dariacosminaa Joi Mar 04, 2010 10:43 pm

da am auzit si eu ca e bn cu epidulara ca nu simti nic
dariacosminaa
dariacosminaa
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 560
Puncte : 1727
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 41
Localizare : arad

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de dolcemaria Joi Mar 04, 2010 10:58 pm

Eu am nascut normal..dar la al doilea bb vreau cezariana...
dolcemaria
dolcemaria
Moderatoare
Moderatoare

Mesaje : 218
Puncte : 1309
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 41
Localizare : Sibiu

http://maria-pascu.blogspot.com/

Sus In jos

Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ? Empty Re: Mamici, cum ati nascut natural sau cezariana ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum